Конспект ознайомлення з твором Л.Н.Толстого Лев та. Конспект уроку з літературного читання Л.Толстой "Лев та собачка" Матеріали та обладнання

Олена Нікишина

Конспект заняття з об'ємної аплікації. Тема – Лев – Цар звірів.

Мета – навчити дітей новому виду аплікації – об'ємною

Завдання:

Навчити дітей прийомам створення обсягузображення за допомогою паперу.

Розвивати дрібну моторику рук за допомогою роботи з дрібними деталями

Виховувати інтерес до образотворчої діяльності, виховувати творчу уяву.

Зоровий ряд - ілюстрація із зображенням лева, картинки з поетапним виконанням об'ємної аплікації.

Літературний ряд – казка «Чому лев – цар звірів» , художнє слово - вірш про Лева.

Музичний ряд – аудіозапис «звуки джунглів»

Матеріал педагога: ноутбук або інтерактивна дошка (із зображеннями та музикою).

Роздатковий матеріал для дітей: дошка або клейонка, картон з ескізом зображення лева, листи білого паперу, ножиці, клей-олівець, кольорові олівці, чорна гелієва ручка.

Д/з – зробити об'ємну аплікацію на вільну тему, використовуючи прийоми, які торкнулися на уроці.

План заняття:

1. Орг момент.

2. Пояснення завдання.

3. Практична самостійна робота.

Хід заняття:

1. Орг. момент.

(включається музика «звуки джунглів»)

Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про тварин. Скажіть, яка тварина на ваш погляд найкрасивіша? - Найсильніше? - Найхитріше? Чому? А як ви думаєте, яка тварина і найкрасивіша, і найсильніша, хитра, мудра, яку поважають і бояться всі звірі? – (Лев). - Правильно, лев! Не дарма його називають Царьов звірів. А ви знаєте, чому? Зараз я прочитаю вам казку «чому лев – цар звірів»

2. Мотивація майбутньої діяльності

Якось поїхав Лев за моря,

Звірі вирішили обрати Царя,

Заєць закричав "Я буду Царем!"

І відразу з переляку заліг під кущем.

Павиче, дуже важливо хвіст розпустив,

І те саме Царем себе запропонував.

З неба впали три краплі дощу,

Павич втік, - «Не промокнути б даремно».

Свиня, посередині калюжі лягла,

- «Мені дощ не страшний, Царем буду Я!

Калюжі та бруд дуже люблю,

Я всюди, де можна бруд розведу».

Папуга вигукнув: - «Ні!

Як жити у бруді мені триста років!

Жираф здивовано спитав: - «Ой - ля-ля!

Тож ми зібралися, щоб вибрати Царя»?

Мавпа кричить, шум підняла,

- «Дуже раджу вибрати мене!

Добрим Царем обіцяю бути я,

Кожен отримає банан від мене!

- «Все ти роздаси, - прошипіла Змія. -

Якщо вибрати, то вибрати мене.

Півстоліття я скарб охороняю люблячи,

Ніхто й копійки не взяв у мене».

Слон пробурчав - «Все це дарма,

Краще, ніж Лев, не вибрати Царя.

Розумніше за нього тут немає нікого,

Сила та сміливість є в нього».

Але ніхто, ніхто не почув його.

Думали звірі вирішували.

П'ять днів та ночей не спали.

Галделі вони і кричали,

Царя собі обирали.

Крокодил закричав: - «Тиша…

Хто посміє не вибрати мене?

Хто захоче сказати мені – ні?

Завтра з'їм я того на обід.

Вирішено! Царем буду Я!

Складайте меню для мене:

Кого з'їм я на сніданок, кого на обід,

Щоб усе розписали на сто двадцять років».

Усе звірі з переляку впали,

І більше вже не кричали,

Хвости і вушка притиснули,

Тихенько тому відповзали.

Лев давно повернутися встиг,

І спокійно лежав та дивився,

Як хвалили звірі себе,

Як п'ять днів обирали Царя.

Але Крокодилу Лев не змовчав,

Гучно і грізно Лев загарчав.

Гривою струснув і тупнув ногою,

Вийшов уперед, щоби прийняти смертний бій.

- «Я не люблю катів і розбій,

Я не люблю сльози і біль.

Нехай чують і птахи, і звірі та змій,

Не повинен тут царювати такий злодій.

Ви можете сперечатися, і вночі, і вдень,

Але крокодилові не бути тут Царем!

Крокодил злякався, і битися не став.

Клацнув зубами, і геть утік.

Звіри всі раді, сміються,

Птахи злетіли і в'ються,

Леву голосно пісні співають.

Славлять Царя і віддають честь.»

Сподобалася вам казка? Про що вона? Як ви можете охарактеризувати решту всіх тварин? (боягузливі, наприклад)А що ви можете сказати про лева, який він? (справедливий, сміливий, владний)

Подивіться, ось він який лев! Подивіться, яка у нього грива, які лапи, яка велика паща. (Дітям показуються ілюстрації із зображенням лева)

3. Пояснення завдання.

Хлопці, сьогодні ми з вами спробуємо зобразити лева за допомогою аплікації. Ми вже знайомі із цим видом творчості. Але сьогодні я вас навчу робити об'ємну аплікаціющоб наш лев виглядав зовсім, як справжній. Для цього нам знадобиться картон, білий папір, ножиці, клей та кольорові олівці

Ось зразковий ескіз нашого лева

Я трохи спростила вам роботу, намалювавши наші ескізи для кожного на картоні. Крапками позначені основні місця, куди ми приклеюватимемо паперові смужки.

4. Творча робота

Для того, щоб зробити ефект справжньої левової гриви, ми з вами візьмемо невеликий листочок паперу і поріжемо його тонкими смужками, не дорізаючи до кінця. Подивіться приклад.

У нас вийшов жмут гриви. Тепер потрібно її приклеїти. Клеїти слід починати із самого низу гриви. Ось так:

Аналогічно робимо з другим шматочком паперу

Так само ми поступово нарощуємо всю гриву нашому леву знизу вгору


Коли дійдете до голови лева, спочатку приклейте вушка, а потім клейте на них решту гриву.

Тепер зробимо леву мордочку, як на фото.

Зафарбуємо очі олівцем

Також олівцем позначимо брови нашому леву

Коли мордочка нашого лева готова, приклеїмо її поверх гриви. Наш лев майже готовий. Залишилося лише окреслити деякі деталі. У цьому нам допоможуть кольорові олівці та чорна ручка.

Уважно подивіться приклад і постарайтеся зробити так само. Виділимо очі, ніздрі, брови – чорною ручкою. І коричневим олівцем позначимо тінь і мордочки лева.

Ось такий лев у нас вийшов

Покажіть одна одній свої роботи.

«Подивіться скоріше:

Цей хижак - цар звірів.

До чого ж грізний вигляд,

Як на троні він сидить!

Грізний лев із величезною гривою

Ходить він неквапливо.

Лев гривастий - цар звірів,

В джунглях звіра немає хоробрів

Подивіться, чи схожий наш лев на сьогодення? Подивіться, яка у нього грива!

Хлопці, вам сподобалося заняття?

Про що ми сьогодні говорили? Як ви зрозуміли, чому лев цар звірів?

Чим ми сьогодні займалися?

Що нового ми навчилися робити?

Як ми змогли досягти гриви, як у справжнього лева?

Спробуйте вдома так само зробити будь-яку аплікацію, яку вам заманеться.

Дякую, хлопці, ви все чудово впоралися. Ми повісимо ваші роботи на стенд і запросимо ваших батьків на виставку.

Урок літературного читання у 3 класі на тему: Л.Н. Толстой "Лев та собачка".

Метою уроку є розкриття трагічного сенсу твору «Лев та собачка».

Для досягнення цієї мети вважаю за необхідне допомогти дітям зрозуміти зміст даного літературного твору, прищепити почуття любові та доброти до тварин, почуття відповідальності за них.

На уроці я використала технологію морального виховання з прийомами проблемного навчання та ІКТ.

Результативність уроку: постараюся, щоб урок торкнувся всіх емоційних струнок душі кожної дитини. Загострило почуття співчуття, відповідальності за все живе, сталося усвідомлення позиції гуманної людини.

Урок літературного читання, 3 клас.

Тема уроку: Л.М. Толстой "Лев та собачка".


Казанцева Тетяна Анатоліївна, вчитель початкових класів


Технологія морального виховання
Тип уроку: комбінований урок.
Методи та прийоми: словесний метод, робота з книгою, бесіда, аналіз, порівняння, узагальнення, синтез, виразне читання, вибіркове читання, коментоване читання.
Мета уроку: Розкрити трагедійний зміст були «Лев і собачка».
Завдання: 1. Забезпечити умови привернути увагу дітей до біографії писателя.2. Допомогти зрозуміти, у чому особливість жанру “быль”.3. Навчити виразного читання для більш глибокої та точної передачі думок і почуттів, закладених автором у творі та аналізу твору.4. Вчитися висловлювати власне ставлення до зображених подій, героїв та вчинків.5. Виховувати почуття любові та доброти до братів наших менших.6. Розкриття дітьми життєвих істин - довіра, турбота, відданість і дружба, на прикладі відносин лева та собачки.

Обладнання: портрет Л.М. Толстого, презентація про життя та творчість Л.М. Толстого, добірка слайдів на тему уроку, виставка книг Л.Н.Толстого, дитячі малюнки за творами письменника, магнітофонний запис оповідання Л.М. Толстого "Лев і собачка".


Хід уроку.

  1. Організаційний момент.
- Продзвенів дзвінок на наш відкритий урок. Доброго ранку, діти! Доброго ранку, гості! Мені приємно вас бачити. Нехай цей ранок несе нам радість спілкування, сповнить наші серця благородними почуттями.
Хлопці, постарайтеся налаштуватись на цікаву роботу, уважно слухати, голосно та чітко відповідати на запитання.

ІІ. Ознайомлення з біографією письменника.


Подивіться, будь ласка, уважно на слайд і скажіть, що ви можете розповісти про цю людину?

Придивіться в обличчя і очі цієї людини, адже вони можуть багато про що розповісти?

Намагайтеся згадати, чим прославився Л.М. Толстой?

Лев Миколайович Толстой – великий російський письменник!


Ми сьогодні продовжимо знайомство із творчістю письменника і зараз заслухаємо повідомлення про життя Толстого.
Учень 1:

Лев Миколайович Толстой народився 9 вересня 1828 року в маєтку Ясна Поляна, поблизу міста Тули. Це будинок, у якому народився Лев Толстой. Толстой не любив міське життя. Любив село, ліси, поля, луки. Тому в Ясній Поляні письменник провів більшу частину свого життя. За своїм походженням Толстой належав до знаменитого роду. Перебував у спорідненості з А.С. Пушкіним. Їхні прабабусі були сестрами.

Батька звали – Микола Ілліч, маму – Марія Миколаївна. Дітей у сім'ї було п'ятеро: 4 сини (Микола, Сергій, Дмитро, Лев) та донька Машенька. Льовушка був передостанньою дитиною. Діти рано залишились сиротами. Мама померла, коли Льові було лише 1,5 роки, а батько Микола Ілліч помер через 7 років. Вихователькою та опікуном дітей була сестра їхнього батька, П.І. Юшкова.

Учень 2. Лев Толстой відрізнявся від багатьох своїм допитливим розумом, йому хотілося знати більше та краще. Він мав виняткові здібності до вивчення іноземних мов. Пристрасно захоплювався полюванням, але гавкіт собак не переносив. Лев Миколайович був простою людиною. Він жив скромно, намагався обслуговувати себе сам. Сам кроїв і шив собі одяг. Ходив він у туфлях на босу ногу. Легко плакав, рідко сміявся (зате до сліз). Був артистичний, проте, водночас був сором'язливий і розсіяний. Він добре знався на музиці, займався історією, малюванням, медициною, сільським господарством, багато і серйозно читав. Учень 3.

Л. Н. Толстой дуже любив дітей і восени 1859 року відкрив у своєму маєтку Ясна Поляна школу для селянських дітей. Тоді нашій країні було дуже мало шкіл навіть у містах, а селах майже всі селяни були безграмотні. Толстой сам написав підручники «Азбуку» та «Нову Азбуку» і сам за ними навчав селянських дітей.

Лев Миколайович прожив 82 роки та все своє життя присвятив літературі. Толстой був великим трудівником. Їм було написано багато маленьких оповідань - для найменших, оповідання - для старших дітей, оповідання, повісті, романи і для дорослих читачів. Він писав про тварин, про людей, про явища природи, історію. Нам усі відомі такі дитячі твори як Пилипок, Акула, Стрибок, Дитинство, Косточка, Кошеня та інші.

Його книги перекладені багатьма мовами, їх читають у всьому світі.

20 листопада 1910 року внаслідок тяжкої хвороби (запалення легень) Лев Миколайович помер і був похований у Ясній Поляні.
ІІІ. Актуалізація знань учнів.
А тепер подивіться на слайд і постарайтеся здогадатися, про який твор піде мова на нашому уроці? (Демонструється запис теми).
-Це брехня.
- Що означає слово правда? - Звернемося до "Великого тлумачного словника російської мови" Ожегова і уточнимо точне значення цього слова.
Буль
1. Те, що було у минулому.
2. Розповідь про дійсну подію.
- Подивіться, хто це? (Лев – ілюстрація на слайді)
-Що ви знаєте про таку тварину, як лев? (Дика тварина, хижак, цар звірів.)
- А це хто? (Собака – ілюстрація на слайді)
-Що можна сказати про собаці? (Собака – домашня тварина, одна людина, єдина близька рідна жива істота, друг)
- Чи можуть 2 абсолютно різних тварин (за темпераментом і середовищем проживання) порозумітися? (відповіді дітей: так – ні)Про це ми дізнаємося під час роботи над цим твором.
- Хто здогадався, як називається ця була? (Лев та собачка Л.М. Толстой)

IV. Робота над змістом твору Л.М. Толстого «Лев і собачка».

А) Первинне сприйняття тексту.

Зараз я пропоную вам послухати історію, яка сталася дуже давно, у далекому місті Лондоні, столиці Англії. Л. Н. Толстой не був у країні Англії, ніколи не був у місті Лондоні. Можливо, цю історію письменнику розповів хтось із моряків, які бували у Лондонському порту. І почувши її Лев Миколайович не залишився до неї байдужим і написав про це розповідь – «Лев і собачка».

Сядьте зручніше, і уважно послухайте цю історію. І після цього ви повинні відповісти мені на запитання: Про що (а не про кого) це бувальство?


Включається аудизапис були «Лев та собачка».


-Сподобалося оповідання?
Ви дуже уважно слухали цю історію. Тож дайте мені відповідь на запитання: Про що ця була? (Про кохання та прихильність тварин один до одного)
- Скажіть, що ви відчули, слухаючи цю розповідь? (Сум, сум, тривогу.)
- Назвіть головних героїв. (Лев та собачка).
– Де відбувається дія? ( у звіринці)
- Який епізод здався вам найнапруженішим?
    Чи було вам когось шкода?
Б)Словникова робота.
Перед прочитанням тексту попрацюємо над складними словами разом розкриємо значення цих слів.
    Сенс яких слів вам був не зрозумілий?
Зверніть увагу, ці складні для твого розуміння слова розташовані на слайді в наступному порядку.
Звіринець– місце, де у клітинах містять звірів для показу. Нині він називається зоопарком.
Барін– багата людина, яка має прислугу.
Наїжачитися- Підняти шерсть на спині, готуючись захищатися чи нападати.
Бивсяударявся, бився, робив різкі рухи.
Металивсянеспокійно рухався з боку на бік.

Здохла- Померла.


Засуви- Великі дверні засувки.
Б) Перечитування тексту.
Читання дітьми були «ланцюжком» (за абзацом).
- Вчитаємось уважно в текст, а потім поділимося своїми враженнями.

У). Бесіда щодо змісту загалом. Аналіз твору.
- Навіщо людина спіймала собачку і принесла її у звіринець? Знайди та прочитай відповідь на моє запитання. ( За огляд диких звірів брали грошима або тваринами (кішками або собаками) на корм звірам, У цієї людини не було грошей, але йому захотілося подивитися на звірів у звіринці).Подивіться, яка була раніше жорстокість з боку людини щодо тварин.

У чому виражалася ця жорстокість людей у ​​цьому творі? (Кішки, собаки та гроші зрівнюються. У тексті ці слова поєднанні союзом «або». Якщо немає грошей, то домашніх тварин, друзів людини, можна віддати на корм диким звірам.)


Знайди в тексті слово «схопив». Прочитай речення повністю.

Підберіть синонім до слова "Вхопив".


У своєму творі Л.М. Толстой не описав зовнішність собачки та лева, не розповів про їх переживання докладно. Але він багато написав про поведінку цих тварин.


-Прочитайте, як лев повівся ? (Підійшов до неї, понюхав, подивився з цікавістю, торкнув її лапою...)
-Чому ж він не роздер її, а зацікавився нею? Що його здивувало? Знайди та прочитай це місце. (Собачка розумним поглядом ніби попросила його не їсти її. Була дуже добра, грайлива і ласкава, стала привітно махати хвостиком.)
-Знайди та прочитай у тексті як автор називає собачку? (собачка, песик, лапки, хвостик та інші добрі слова).- Чому? (він любить її, бо маленька, добра та беззахисна)

Згадаймо, яка тварина лев? ( Хижак, цар звірів, велика тварина, могутнє гарчання)

Якою дією з тексту ми бачимо, що він хижак? Знайди в тексті та прочитай.

(.. відірвав шматок м'яса та поділився з нею)


-Як лев ставився до собачки? (Вона сподобалася леву. Лев ставився до неї ласкаво, потоваришував з нею, покохав її.)

Знайди та прочитай цей момент у тексті. (З того часу собачка жила в одній клітці з левом, лев не чіпав її, їв корм, спав з нею разом, а іноді грав з нею).

Увечері собачка поклала свою голову леву на лапу. Що це говорить? (Може покластися на нього, довіряє йому, він не скривдить її, не зрадить).

У що переросли почуття собачки та лева? У дружбу.

Лев та собачка прожили разом в одній клітці цілий рік.

Як ви думаєте, чому розповідь про цілий рік життя вмістилася в одному реченні? (Життя в клітці не волі не весела, і не особливо багата подіями.)


-Що ж відбувається із собачкою? (Собачка захворіла і померла)

Знайди та прочитай уривок з тексту про те, як лев переживав смерть собачки? (Лев перестав їсти, а все нюхав, лизав собачку і чіпав її лапою).

Які почуття відчуває лев від втрати собачки? (безвихідь, він не знає, як повернути свого друга)

Цілий день він бився, метався в клітці і ревів, потім ліг біля мертвого песика і затих).


- Чому лев почав гризти засуви та підлогу? ( Місця собі не знаходив. Можливо, він зрозумів, що не може залишатися в клітці, він намагається вирватися на волю, але не може цього зробити).
- Хазяїн спробував змінити ситуацію? Як? Знайди цей момент у тексті та прочитай. (дав нового собачку)

Чому він убив іншого собачку? (Не охолонув біль втрати, залишився вірним своїй подрузі)

Чому лев не приймає нового собачку? (друзів не змінюють, був їйвідданий )
- З ким порівнює Л.М. Толстой самого лева та його почуття? (Зобразив лева, як людину, показав, як він переживає горе, втрату.)

Прочитайте про себе останні дві пропозиції.

Скажіть, чим закінчується ця історія? ( Лев був відданим другом, тому, вражений смертю собачки, помер, пережив її кілька днів).


-Який кінець у цій історії? ( сумний)
Ця історія справжня трагедія. А трагедії хлопці – це… (Діти висловлюють свою думку).
- Скажіть, хлопці, а кого вам зараз шкода? Чому?

Скажіть, будь ласка, так можуть зовсім різні тварини, за розміром, способом життя, характером, відчувати глибокі та сильні почуття один до одного? ( варіанти відповідей дітей)

Ця історія, доводить нам те, що тварини так само, як і люди, мають серце, вони всі розуміють, відчувають те, що відбувається, переживають, вони можуть бути уважними та дбайливими один до одного. Дуже часто вони виявляються мудрішими, чутливішими, добрішими і відданішими за нас.

А тепер доторкніться кожен до свого серця. Ви чуєте його? Чи завжди ви можете помітити біль, радість як людей, так і тварин?

Мені приємно, що у нашому класі хлопці з чуйними серцями.


V. Результат уроку: рефлексія.

Хлопці, чи сподобався вам сьогоднішній урок? - Чим особливо вам запам'яталася ця розповідь? Що особливо вразило вас? - Так про що ж це оповідання? (Про відданість і любов тварин один до одного)- З яким почуттям ви йдете з уроку?
Завдання додому:Придумайте свою кінцівку оповідання, щоб вона була радісною. Ваші творчі роботи будуть відповідно оцінені.
Перед закінченням уроку мені хочеться підвести підсумок уроку:

Усі твори Л.М. Толстого ненав'язливо нас повчають, дають нові знання, знайомлять із чужим життєвим досвідом, навчають добру та справедливості.

На прикладі оповідання Лев і собачка хочеться зробити висновок про те, що люди розпоряджаються тваринами їх долями як хочуть. І поведінка лева – урок людям. Урок доброти, вірності, відданості.

Дякую, що ви були дуже чуйними сьогодні на уроці та змогли зрозуміти глибокий зміст цього літературного твору.

Завдання:

Ознайомити дітей із роботою на інтерактивній дошці;

Створення умов розвитку дрібної моторики пальців і координації рук;

Сприяння розвитку пізнавального інтересу;

Створення умов розвитку емоційності, ігрових навичок і довільності поведінки. Зняття імпульсивності.

Матеріали:

Вітання.

Вправа «Здрастуйте».

Вправа «Веселий м'ячик».

Читаємо вірш М. Лаврова

Лев могутній, гарний і гладкий,

Любить він у всьому порядок.

Лише зачіска підкачала

Леву однієї гребінця мало.

Про/і «Вгадай лева».

Показуємо дітям чарівну ручку – стілус, як її треба тримати. Розповідаємо, як набрати фарбу та зафарбувати окремі частини левеня.

О/і «Пісок для лева».

Аплікація "Грива лева".

Прощення.

Вправа "Я всіх люблю"

Перегляд вмісту документа
«Конспект заняття для дітей молодшого дошкільного віку «Лев – цар звірів».»

Конспект заняття для дітей молодшого дошкільного віку

"Лев - цар звірів".

Завдання:

Ознайомити дітей із роботою на інтерактивній дошці;

Створення умов розвитку дрібної моторики пальців і координації рук;

Сприяння розвитку пізнавального інтересу;

Створення умов розвитку емоційності, ігрових навичок і довільності поведінки. Зняття імпульсивності.

Матеріали:м'ячик, дві іграшки (велика та маленька) левів з відкритою пащею (злих, дві іграшки (велика та маленька)) левів із закритою пащею (добрих, фото левів, пісок, таця, інтерактивна дошка, заготовки левової голови, папір жовтий, клей.

Вітання.

Вправа «Здрастуйте».

Ми всі встаємо в коло, беремося за руки, і говоримо «Здрастуйте». Педагог із дітьми встають у коло співають «Привітання» (Є.Железнова)

Організаційний момент допомагає позитивно налаштуватися на заняття.

Вправа «Веселий м'ячик».Передаємо по колу м'ячик один одному якнайшвидше. Не можна м'яч кидати і кидати, інакше гра починається спочатку. Коли завдання виконано – група готова до роботи.

Ця вправа дозволяє згуртувати команду, налаштувати її на робочий лад, підвищує настрій, знімає м'язову та емоційну напругу.

Сюрпризний момент "У гості до нас приходять леви".Хтось постукав у двері, знаходимо іграшки злих левів. Діти вітаються із царем звірів, гладять його, описують його зовнішній вигляд. Згадуємо все, що знаємо про левів.

Сюрпризний момент допомагає емоційно торкнутися дітей та підняти настрій. Створює умови для розвитку пізнавального інтересу і дає можливість дізнатися більше про навколишній світ.

Читаємо вірш М. Лаврова

Лев могутній, гарний і гладкий,

Любить він у всьому порядок.

Лише зачіска підкачала

Леву однієї гребінця мало.

Лев пропонує по чарівному телевізору переглянути фотографії левів

(Показуємо фото левів на інтерактивній дошці).

Про/і «Вгадай лева».На інтерактивній дошці демонструємо фото з різними левами, описуємо одного з них, а діти повинні вгадати, про яке йдеться.

Вправа розвиває увагу, спостережливість, вчить знаходити предмет за певною ознакою, розширює кругозір.

Робота на інтерактивній дошці «Розфарбовуємо лева».Показуємо дітям чарівну ручку – стілус, як її треба тримати. Розповідаємо, як набрати фарбу та зафарбувати окремі частини левеня.

Вправа знайомить дітей із роботою на інтерактивній дошці, вчить правильно тримати стілус, сприяє розвитку пізнавального інтересу.

О/і «Пісок для лева».Розповідаємо, що леви мешкають в Африці, де дуже багато піску. Пропонуємо зробити для левів піщаний майданчик, щоб вони піддобріли.

Дитина захоплює в кулачок пісок з пісочниці і пересипає на піднос тонким цівком.

Поки діти сідають на стільчики, міняємо злих левів на таких самих тільки добрих. Розглядаємо, як левам сподобався пісочний майданчик.

Звертаємо увагу дітей на настрій левів, що змінився. Дітей, як правило, це дуже вражає!

Вправа розвиває дрібну моторику пальців та координацію рук.

Аплікація "Грива лева".Діти працюють у парах. Кожній парі дається заготовка лева. Щоб грива лева стала пухнастою, рвемо на дрібні частини жовтий папір і приклеюємо його на гриву.

Аплікація вчить дітей працювати в парі, розвиває моторику пальців і рук, правильно розташовувати деталі.

П/і «Лев, ричі! Потяг, стукай! ».Діти бігають під музику, але якщо почують «Лев, ричі! »- зупиняються, роблять пазурі і гарчать. Якщо почують «Потяг, стукай» – зупиняються, туплять ногами та кричать «Ту-ту».

Прощення.

Педагог із дітьми встають у коло співають «Прощання» (Є.Железнова).

Вправа "Я всіх люблю"

Встаємо в коло, заплющуємо очі, глибоко дихаємо. На рахунок раз-вдих, два-видих. Розплющуємо очі, посміхаємося, підходимо в центр кола і міцно обіймаємось.

Ціль:

  • розвивати вміння дітей наносити довгі та короткі штрихи в одному та різних напрямках;
  • навчити ритмічного нанесення штрихування;
  • навчити поєднання двох технік малювання: штрихування та тампонування;
  • вчити, за допомогою штриха зображати якісну ознаку тварини «кудлатість гриви», за допомогою поролонової губки;
  • фактурність тулуба тварини; розвивати творчу уяву, естетичне сприйняття та вміння самостійно підбирати кольори.

Обладнання:фотоілюстрація Алекса лева з мультфільму «Мадагаскар». Альбомні листи, кольорові олівці, поролонові губки, гуаш, склянки з водою, серветки.

Попередня робота:перегляд мультфільму «Мадагаскар», читання оповідання Ю. Яковлєва «Кульгавий лев» розгляд картин із зображенням левів та левиць

Дітям пропонується відгадати загадку:

У нього велика грива:

І - пухнаста і - гарна!

Яка мила кицька…

Підходять діти до клітини близько,

До неї тягнуть руки, осмілівши,

Але обережно – це… (лев)!

Скажіть, хлопці, а як ви здогадалися, що йдеться саме про лева?

Правильно, тільки у лева така велика та пухнаста грива.

А сьогодні до нас у гості прийшов Лев Алекс – герой мультфільму «Мадагаскар».

Хто знає історію Лева Олекса? Де він у мультфільмі жив у місті? (В зоопарку). Чим він харчувався? (Приготовану їжу, шницель, відбивну).

А де живуть справжні леви?

Ніколи серед снігів

Не побачиш грізних левів.

Тільки у спекотних країнах,

У джунглях та саванах,

Там, де літо цілий рік,

Левовий селиться народ.

Чим харчуються справжні леви? Як видобувають собі їжу? (Відповіді дітей)

Лев – це король джунглів, цар звірів. Лев – хижа тварина. Забарвлення лева жовто-сіра різних відтінків, грива часто того ж кольору, що й шкіра, але буває темна, навіть чорна. Підвиди лева визначаються значною мірою за кольором гриви. За винятком гриви, шерсть на тілі звіра коротка, лише на кінці хвоста пензлик довгого волосся. Леви живуть у саванах. Леви живуть сім'ями. Лев це величезна кішка, у нього рухливе, сильне та гнучке тіло. Він чудово бігає, а потужна шия та лапи допомагають йому захоплювати та утримувати свою жертву. У лева потужна щелепа з великими іклами. Лев - мисливець, полює він на диких тварин, його жертвами часто стають зебри, газелі, антилопи гну, нерідко вони відбирають здобич у інших мисливців.

Грива - відмітна ознака особин чоловічої статі, вона є показником сили та активності хижака, що дозволяє привертати увагу левиць.

Фізкультхвилинка

Щоб бути сильними та сміливими, як лев

Ми топаємо ногами.

Топ, топ, топ (ходьба дома).

Ми плескаємо руками.

Бавовна, хлоп, хлоп (бавовна в долоні).

Качаємо головою (нахили голови вправо, вліво).

Ми піднімаємо руки (руки вгору).

Ми руки опускаємо (руки вниз).

Ми руки розведемо (руки убік).

І побіжимо кругом (біг).

Алекс дуже засмучений тим, що у зоопарку в нього зовсім немає друзів – левів. Сьогодні ми з вами намалюємо для Алекса друзів, таких як він, з такою ж шикарною гривою як у нього. Ми допоможемо цій шерсті вирости на морді у лева - намалюємо багато штрихів. Штрих - це лінія, яка може бути довгою та короткою, прямою та похилою, залежно від того, що ми малюємо.

Спочатку намалюємо тулуб лева – великий трикутник, нагорі трикутника зобразимо овал – це голова. Навколо голови намалюємо більше овал, це і буде грива. На голові намалюємо маленькі овальні вушка. Додамо хвостик – вигнуту лінію. Потім для гриви нанести короткий ряд штрихів ближче до голови. Другий ряд штрихів зображується над першим, штрихи трохи довші, третій ряд над другим, штрихи ще довші. Останній ряд штрихів виконується із опорою на край гриви. Штрихи виконуються кольоровими олівцями. Край хвостика також оформляється кількома короткими штрихами, щоб вийшов пензлик. Тулуб тварини виконується в техніці тампонування. Поролонову губку, змочену водою, діти опускають у фарбу відповідного кольору (світло-коричневий, охра, жовтий) та оформляють шкіру тварини, притискаючи губку з фарбою до тулуба. Головне не вихолити за межі тулуба тварини, адже лев - тварина аж ніяк не пухнаста.

Доповнюють малюнок діти за бажанням тонким фломастером, зображуючи хвіст, очі, ніс, вуса, кігтики на лапах.

Верхню частину композиції діти доповнюють сонечком, виконаним у техніці тампонування, притискаючи губку з жовтою фарбою у вигляді кола. Нижню частину композиції доповнюють травою у вигляді коротких та довгих штрихів олівцем або фломастером зеленого кольору.

Молодці, хлопці, ви отримали чудові леви. Нашому гостеві дуже сподобалися його друзі і він пропонує влаштувати виставку робіт.

Лев живе в сім'ї, має маленьких діточок.

У сімействі у лева з'явився синочок -

Демонстраційний матеріал:

- Іграшка лева;

- Настільна гра «Доміно» про тварин;

- баскетбольна корзина;

- Ворота (або 2 стільці, що обмежують ворота);

- 2 картинки з намальованими левами, що мають 5 яскравих відмінностей (одна велика, інша маленька, одна лева жовтого кольору, інша - помаранчева, одна сидить - інша лежить і т.д.);

— аудіозапис пісні С. Козлова «Пісня Левенка та Черепахи» (муз. Г. Гладкова).

Роздатковий матеріал:

— для кожної дитини велика гарна хустка;

- М'ячі середнього розміру;

- ключки (або гімнастичні палиці);

- Для кожної дитини 2 миски (одна порожня, інша з сухим річковим піском);

- Різнокольорові скріпки;

- Вирізані з картону силуети левів;

— пластилін (жовтого та оранжевого кольору), дощечки для ліплення.

Організаційний момент

Радо зустрійте дітей, назвіть кожного на ім'я, відзначте, якого кольору одяг на них.

Виконайте разом із дітьми рухи по ходу вірша.

Вихователь

Щодня вранці

Робимо зарядку.

Дуже подобається нам

Робити по порядку:

Весело крокувати,

Весело крокувати.

Руки піднімати,

Руки опускати.

Присідати і вставати,

Присідати і вставати.

Стрибати та стрибати,

Стрибати і стрибати.

Сюрпризний момент

Прочитайте дітям початок вірша С. Чорного «Хто хоробриший?» і попросіть їх вгадати, хто до них прийде сьогодні на заняття.

Вихователь

Ану, діти!

Хто сміливіший за всіх на світі?

Так і знав — у відповідь усе хором наспів:

ЛЕВ? Ха-ха... Легко бути хоробрим,

Якщо лапи ширші за швабру.

Покажіть дітям іграшкового лева. Діти вітаються з царем звірів, гладять, описують його зовнішній вигляд та звички.

Лев пропонує дітям зіграти у «Вгадалки». Діти накривають хустками голови, щоб не було видно облич, а лев підходить до кожної дитини і намагається вгадати, хто під хусткою.

Лев. Це, мабуть, Аріна? Ні, більше схожа на Ніну! (Лев піднімає хустку і перевіряє, чи він правильно вгадав.) А де ж Марат? По-моєму, він під цією хусткою. (Піднімає.) Ні, це Тимур. Тоді ось це Марат і т.д.

Дидактична гра «Доміно»

Навчає знаходити однакові, парні картинки, розвиває увагу.

Лев пропонує дітям зіграти у його улюблену гру – доміно. Кожна дитина отримує певну кількість фішок. Діти ходять по черзі. Їм треба підбирати та викладати таку ж картинку, яка лежить з будь-якого краю викладеного ланцюжка фішок.

Спортивні ігри з м'ячами

Розвивають основні рухи, вчать діяти із м'ячами.

Лев дуже любить грати із м'ячами. Лев приносить та роздає дітям по м'ячу на пару. Вони кидають один одному м'ячі.

У кожної дитини м'яч. Діти намагаються двома руками закинути м'яч у баскетбольний кошик.

Лев пропонує дітям якнайшвидше доторкнутися м'ячем до певного предмета: до стіни, шведської стінки, фіранки, підлоги, іншого м'яча і т.д. Дітям важливо міцно тримати м'яч та виконувати всі завдання лева.

Роздайте кожній дитині ключкою. Лев показує, як можна ключкою забивати голи у ворота.

Діти утворюють коло. Одна людина отримує лева, інший м'яч. Діти починають швидко передавати м'ячик та іграшку лева по ланцюжку. Важливо діяти швидко і намагатися, щоб лев не «упіймав» м'ячик.

Навчальна гра «Дві картинки»

Розвиває сприйняття, увагу, спостережливість, вправляє у порівнянні предметів, зображених на малюнку, вчить шукати предмет за певним ознакою.

Лев показує «фотографії» своїх братів і просить дітей вгадати, про яке леве він зараз говоритиме.

Лев.Цей лев великий. (Діти вказують на відповідну картинку.) Цей лев жовтого кольору. (Діти показують.) І т.д.

Навчальна гра «Виконай доручення»

Розвиває слухове сприйняття, вчить виконувати доручення дорослого, закріплює знання про розуміння прийменників.

Лев.Арино, візьми мене, підійди до вікна і поклади на підвіконня.

Коли дитина виконає завдання, лев голосно запитує дітей.

Діти, куди мене поклала Аріна?

Діти. На підвіконня.

Лев. Гоша, візьми мене, підійди до шафи і посади мене до шафи.

Гучно запитує дітей.

Куди мене посадив Гоша?

Навчальна гра «Переклади пісок»

Розвиває дрібну моторику пальців та координацію рук.

Скажіть дітям, що лев живе у спекотній Африці, де дуже багато піску. Запропонуйте для лева насипати в миску якнайбільше піску. Дитина захоплює в кулак пісок з однієї миски і пересипає з кулака тонким струмком в іншу миску. Іграшковий лев лягає на пісок у кожну миску і ніжиться «на сонечку».

Потім у цю миску можна опустити ручку і закопати її в піску.

Під час цього завдання можна включити касету із записом «Пісеньки Левеня та Черепахи».

Дидактична гра «Грива лева»

Розвиває дрібну моторику пальців.

Роздайте кожній дитині картонний силует лева та пластмасові скріпки. Дітям потрібно начіпляти скріпки навколо голови лева, щоб вийшла кучерява грива.

Потім діти знімають скріпки з голови лева і використовують його силует для завдання ліплення.

Ліплення із пластиліну «Грива лева»

Завдання розвиває творчість, вчить доводити виріб до певного образу.

Дітям треба прикріплювати пластилінові кульки жовтого та помаранчевого кольору до голови лева, щоб вийшла гарна грива.

Прочитайте дітям вірш Р. Рамазанова "Лев".